CHP’de dengeler değişti! ‘Artık tek başına değil’

Bugünkü yazısında CHP açısından 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarını değerlendiren gazeteci Abdülkadir Selvi, CHP, 1977 seçimlerinde Ecevit’in aldığı yüzde 42 oydan sonra ilk kez yüzde 38’le birinci parti olduğunu söyledi. 

SEÇİM EN ÇOK ÖZEL’E YARADI

Seçimin en çok yarayan isimlerinden birinin CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel olduğunu belirten Selvi, “Hem koltuğunu korudu hem de CHP’nin tarihi bir başarıya imza attığı seçimin lideri oldu. Emanetçi genel başkanlıktan liderliğe yükseldi. Ekrem İmamoğlu’nun gölgesinden kurtulup CHP Genel Başkanlığı koltuğuna sağlam bir şekilde oturdu. Özgür Özel artık kendi politikalarını uygulayabilir.” dedi. 

İMAMOĞLU, ÖZEL VE YAVAŞ’LA DENGELENDİ

Selvi diğer yandan ise seçimlerden önce muhalefetin tek lideri olarak öne çıkan Ekrem İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘la dengelenmiş olduğunu belirtti. 

31 Mart’la beraber yüzde 60’ın üzerinde oy alan Mansur Yavaş’ın da Türk siyasi lider adaylarının arasına girdiğini söyleyen Selvi, “CHP’de Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş denkleminde yerini aldı. 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ismi konuşulacak üç kişiden biri Mansur Yavaş olacak. Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş…” ifadelerini kullandı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x