Kazayla ilgili yeni detay: 11’inci kişinin kimliği belli oldu

İstanbul Eyüpsultan’da 1 Mart’ta meydana gelen kazada T. C. yönetimindeki lüks cip, emniyet şeridinde arıza nedeniyle duran ATV’ye çarparken, kazada Oğuz Murat Acı hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Kazanın ardından T.C, yazar annesi Eylem Tok ile birlikte İstanbul Havalimanı’ndan Mısır’a kaçtı. Tok ve oğlu, daha sonra ABD’ye geçti.

Kaza sırasında iki arabada toplam 10 kişi olduğu, 1 kişinin ise kaza yaşanmadan kısa süre önce gruptan ayrılarak evine döndüğü öğrenildi. 12 Punto’dan Müslim Sarıyar’ın haberine göre kazayı yapan T.C.’nin aracında bulunan A.K., ifadesinde 11’inci kişinin kim olduğunu da açıkladı. T.C.’nin arkadaşı olduğu belirtilen 11’inci kişi olan K.D.’nin, turizm sektöründe yer alan “varlıklı” bir ailenin çocuğu olduğu ifade edildi.

‘K’Yİ EVİNE BIRAKIP DEVAM ETTİK’

A.K.’nin olay gecesiyle ilgili ifadesi şöyle:

“Dün yani 01/03/2024 günü saat 21:00 sıralarında ikametimde bulunduğum esnada okuldan arkadaşım olan T.C. beni aradı ve takılalım dedi ve dışarı çağırdı, daha sonra gelip beni evimden aldı, T. beni eve almaya geldiğinde kendisi aracı kullanıyordu, araçta ayrıca K.D. isimli bir arkadaşımız da vardı. Araçla hareket ettikten sonra K.’yi evine bıraktık ve T.C.’nin evine doğru gittik, T.’nin evinin önünde D.Ö. isimli arkadaşımız bekledik, tahminimce 10 dakika sonra D.’nin sevk ve idaresinde olan koyu renkli araç geldi, araçta hatırladığım kadarıyla D., H. ve P. vardı. Toplamda 5 kişi olduk ve siteden çıktık.

Ben T’nin aracına bindim, D., H. ve P. Diğer araçla peşimizden geldiler, Y.E.A. ve K. A. isimli arkadaşlarımız farklı bir siteden aldık. K. ve Y. E. ‘te diğer araca bindiler, toplamda 7 kişi olduk ve Göktürk içinde arabalar ile turladık ve Kemer Country meydanına gittik. Meydan da oturduğumuz esnada aynı sınıfta olduğum M.E.Y. isimli arkadaşımı gördük, M. ‘in yanında ilk defa gördüğüm soy isimlerini bilmediğim B. ve A. olarak bildiğim şahısları gördük ve muhabbet etmeye başladık, böylece toplamda 10 kişi olduk.

Daha sonra buradan araçlar ile yarıldık, diğer aracı D. Kullanıyordu. D.’nin yanında K., Y.E, M. E., P. Ve H. bindi. T.C.’nin yanına ben, A. ve B. isimli şahıslar vardı, Kemer Country sitesinden çıktık, merkezde bulunan benzinliğe gittik, diğer araç burdan yakıt aldı, benzim istasyonundan çıktık ve Bahçeköy orman yoluna girdik. Orman yoluna girince D. kendi aracı ile önümüze seyir halindeydi, bir müddet sonra D. bize el hareketi yaparak önüne geçmemizi istedi.

Bizde buna istinaden D’yi solladık ve önüne geçtik ve ilerledik, kasise denk geldik, T. kasisi görünce biraz yavaşladı ve kasisi geçince hızlandı, daha sonra T. yolun sağ tarafında gidiş istikametimizde bir şeyler olduğunu gördü ve direksiyonu ani bir şekilde bulunan cisimlere çarpmamak için sola doğru kırdı, araç bir anda kaymaya başladı, aracın sağ tarafı yani beni olduğum taraf ATV tarzı araçlara doğru kaymaya başladı. Kayma sonucu T.’nin kullanmış olduğu ve benim içinde olduğum araç ATV tarzı araçlara bir anda çarptı, çarpma olayından sonra aracımız solda bulunan yamaca doğru çıktı.

‘ARACIN ALTINDA BİR KİŞİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ’

Akabinde araçta bulunan T., ben, A. ve B. araçtan indik, indikten sonra yolun ortasında yerde iki şahsın yaralı şekilde yattığını gördüm, onların yanına giderek iletişim kurmaya çalıştık, daha sonra kalabalıktan duyduğum kadarıyla yolun diğer uçurum tarafında da bir yaralı olduğunu öğrendim, T. C. o esnada kendi arabasının önüne gitti ve aracın altında bir kişi olduğunu da bize söyledi. Akabinde yolda geçen başka araçlar da durmuş ve yardımcı oluyordu, kalabalık kişiler içinde birileri 112’yi aradığını duydum. Daha sonrasında yolun yamaç kısmında alt tarafta bir yaralının daha olduğunu öğrendik. Çevrede bulunan vatandaşlar yaralının yanına girerek yardım etmeye çalıştı.

‘ANNESİ GELİP ARACA BİNDİRDİ’

T.C. bu esnada kendi telefonu ile özel şoförünü aradı ve kaza yaptığını söyledi, bir müddet sonra da T.’nin annesini aradı ve yine kaza yaptığını söyledi. Olay yerine itfaiye ekibi geldi ve müdahale etmeye başladı. Müdahale esnasında T.’nin annesi bir bayan şahıs ile eski model plakasını alamadığım bir araçla ile olay yerine geldi, beni, T ve D’yi gelmiş oldukları araca bindirdiler. Daha sonra kendisi de araca bindi ve olay yerinden uzaklaştık, beni ve D.yi Kemer Counrty site girişinde indirdiler ve devam ettiler.

Site önünde bulunduğumuz esnada yaralılardan birine ait olan cep telefonunun Z. H. isimli arkadaşımızda kaldığını gördük. Akabinde ben sitede oturan K. isimli arkadaşımın yanına gittim.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x